Free Websites at Nation2.com

Prosty sposób na konsolidacja kredytów został uja

Prosty sposób na konsolidacja kredytów został uja

Kredyt konsolidacyjny- przykładowa umowa i wzór wniosku

Kredyt konsolidacyjny - czy i w jakim okresie się opłaca?

Według danych NBP 40, 5% prywatnych gospodarstw w konsolidacja kredyt123.pl naszym kraju ma przeróżnego charakteru zadłużenia. Jedynie 13, 9% długów polskich domostw stanowią kredyty mieszkaniowe. Większą składową, bo 32, 9%, stanowią zobowiązania konsumpcyjne, wielokrotnie zwane także gotówkowymi. Jeśli chodzi o kwoty, to przeciętna wartość kredytów mieszkaniowych równa jest 114 800 złotych, a gotówkowych oscyluje w barierach 3 000 złotych. Tempo zadłużania się Polaków powiększyło się o niemal 10 Proc. względem ostatniego roku. Czasami rośnie również kłopot terminowego opłacania długów.

KRD Biuro Informacji Gospodarczej przedłożyło wykaz, z którego wynika, że 1, 67 mln Polaków nie płąci terminowo swych długów. Blisko 65 Proc. nierzetelnych klientów stanowią mężczyźni (1, 1 mln). Wówczas gdy idzie o przekrój wiekowy, to liderem niechlubnego rankingu są rodacy w wieku 31-46 lat. Najciężej ze spłacaniem jest w województwach śląskim, dolnośląskim, mazowieckim, wielkopolskim jak również kujawsko-pomorskim. Powodów i uzasadnień można wyszukiwać dużo. Fachowcy upatrują ich między innymi w rozpoczęciu nowej drogi życia przez młodych ludzi. Postanowienie o założeniu rodziny, ślubie, kupnie domu, doskonalszego auta czy pojawienie się dzieciaka są wymieniane jako te w najwyższym stopniu popularne. Częstokroć przyczyną jest strata pracy czy też jej zmiana. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż dostęp do pożyczek jest dość Standardowe miejsce łatwy, co w zestawieniu z presją środowiska i konsumpcyjnym stylem życia daje niejednokrotnie miksturę wybuchową.

Posiadanie nieregulowanych w terminie zadłużeń nie jest z pewnością dogodne dla znacznej części kredytobiorców. Często przeciągające się i zwiększające się długi stają na drodze przy zawieraniu umów z siecią komórkową albo nabyciu potrzebnego sprzętu AGD na raty. Można jednak przedsięwziąć działania, które pomogą nam w poprawie. Niestety, jak to w życiu bywa, nie będzie to raczej zyskowne w aspekcie długoterminowym. Mowa tu o kredycie konsolidacyjnym, który to bywa czasem niemalże ostatnią deską pomocy przed windykacją.

Kredyt konsolidacyjny, mówiąc w skrócie, opiera się na zebraniu wszelkich lub części zadłużeń i zgromadzeniu ich w jedną całość. Częstokroć konsolidacja odbywa się z wydłużeniem terminu kredytowania, tak by miesięczna rata była niższa niż poprzednie miesięczne zobowiązania. Powinno się mieć jednakże pewność z faktu, iż przy przedłużeniu kredytu rosną jego koszty zasadnicze. Im dłużej bowiem opłacamy zobowiązanie, tym większą ilość odsetek jesteśmy zmuszeni zwrócić do banku.

I tu nasuwa się wątpliwość - czy takiego rodzaju rozwiązanie ma znaczenie?

Aby udzielić odpowiedzi jesteśmy zmuszeni spojrzeć na 3 scenariusze. Podstawowy, w którym mamy kilka kredytów i mimo tego, iż https://kredyt123.pl/warto-wiedziec/kredyt-konsolidacyjny-kiedy-jest-korzystny-co-na-to-wplywa sprawiają nam kłopoty, to jesteśmy realnie spłacać zobowiązania terminowo, pomimo tego pragniemy, aby więcej środków pozostawało nam w portfelu, kolejny, w którym regulowanie poszczególnych rat zgodnie z planem spłaty przekracza nasze możliwości, oraz trzeci, kiedy miesiąc w miesiąc płacimy terminowo, ale wolimy spłacać mniej.

Kredyt konsolidacyjny dobitnie nie radziłbym w początkowym przypadku. Tak długo, jak tylko jesteśmy w stanie spłacać posiadane kredyty na czas, nie powinniśmy wkraczać w bezcelowe wydatki i przedłużenie czasu spłaty. Należy nie zapominać, iż im sprawniej zwrócimy kredyty, tym prędzej pieniądze, które przekazujemy na raty będą w końcu zostawać na naszym koncie. Czasem dobrze jest zastanowić się nad kolejnym źródłem przychodu.

Jeżeli z kolei tyczy się nas 2-gi scenariusz, to nie ma na co czekać. Nie można dopuścić do tego, by spóźnienia w spłacie wpływały na naszą zdolność finansową w bankach. W przypadku, gdy zaczniemy zalegać ze spłatami dłużej niż 30 dni, raczej możemy zapomnieć o tym, iż w ciągu najbliższych kilku lat jakaś instytucja finansowa nam zaufa, a w żadnym wypadku nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebować ponadplanowych pieniędzy. W związku z tym też interweniujmy od razu, wówczas gdy widzimy, iż mamy problem z płynnością. Bardziej korzystnie uiścić więcej odsetek i drzemać spokojnie, niż zastanawiać się skąd brać brakujące zasoby na ratę, której to termin minął już dwa tygodnie wstecz.

W 3-ciej sytuacji, gdy raty płacimy harmonijnie z planem spłaty, ale wolelibyśmy zredukować koszta zobowiązania, warto pochylić się nad propozycjami. Możliwe, że natrafimy na bank, który złoży nam propozycję skonsolidowania pożyczek na analogiczny okres, lecz przy niższym oprocentowaniu. Wskazane jest poszukać tego typu rozwiązań, bo jak nie ulega wątpliwości banki lubią nowych klientów i być może, że doradca będzie w stanie przedłożyć nam wartościowe rozwiązanie. Intratność przekazania czy skonsolidowania kredytu policzyć bez trudności. Jeśli w obecnym banku mamy do zwrotu 10 000 zł i płacimy 276 złotych, mając do zwrotu w dalszym ciągu 48 rat kredytowych, a odrębny https://kredyt123.pl/warto-wiedziec/ktory-kredyt-wybrac-%E2%80%93-konsolidacyjny-czy-refinansowy bank wyliczy nam ratę na pułapie 252 złotych, to dlaczego by z tego nie korzystać? 24 zł miesięcznie być może i w większości przypadków nie uratuje życia, lecz jeśli spojrzymy na całość zobaczymy, iż w ciągu tych 4 lat zaoszczędzimy ponad 1150 złotych. Dobrym planem na zmniejszenie nakładów pieniężnych kredytu poprzez konsolidację, są zakładowe pożyczki, które na ogół są niesłychanie nisko oprocentowane.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze 1-dną zagadnienie. Przy konsolidacji w banku komercyjnym z całą pewnością spotkamy się z propozycją na dobranie ponadplanowych pieniędzy. Zastanówmy się spokojnie czy jest nam to konieczne. Jeżeli nie mamy wyboru, bo zepsuła się nam lodówka, no cóż, nie ma wyjścia. Nie idźmy jednakże w kierunku dobierania na konsumpcję. W ten sposób z kredytów wyjść będzie niebywale ciężko.

Atuty kredytu konsolidacyjnego:

- mniejsza miesięczna rata zwiększa szansę na uspokojenie zasobów

- brak kłopotów z monitami i windykatorami

- nie musimy pamiętać o kilkunastu terminach rozmaitych rat

- możliwość pozyskania dodatkowych środków (w razie konieczności)

Negatywy kredytu konsolidacyjnego:

- większy koszt finalny kredytu

- przedłużenie spłaty (zazwyczaj)

- pokusa dobrania dodatkowych środków

Reasumując, kredyt konsolidacyjny jest dla jednostek, jak i każdy inny kredyt. Nie wolno nam zapomnieć jednak, żeby korzystać z tego rodzaju kredytu mądrze, czyli albo mając strapienia ze spłatą obecnych kredytów, albo mając pewność, że konsolidując zobowiązania obniżymy koszty.

Czy opłaca się brać kredyt konsolidacyjny?

W obecnych latach z pojęciem kredytu konsolidacyjnego spotykamy się codziennie. Instytucje finansowe prześcigają się w proponowaniu coraz to kolejnych ofert. Starają się przekonać nas, że nawet jeśli posiadamy ogrom kredytów do spłacenia, zachodzi realna możliwość ułatwienie tego, dzięki czemu będziemy w stanie bez problemu funkcjonować. Ale czy to faktycznie prawda?

Należy zacząć od tego, czym tak naprawdę jest konsolidacja kredytu. Najłatwiej rzecz ujmując, polega to na złączeniu wielu naszych zadłużeń finansowych w jedno, które zazwyczaj jest niższą ratą. Brzmi bardzo obiecująco. Banki w swych kampaniach reklamowych przeganiają się w ogłoszeniach. Umożliwiają wzięcie wszelkich naszych kredytów czy pożyczek, scalając je w 1-dno, a w dalszej kolejności dając nam ofertę nowego oprocentowania z wyliczoną, dopasowaną do naszych warunków finansowych ratą.

Jako że wszystko brzmi tak obiecująco, dlaczego pojawiają się obiekcje? W obecnym świecie jak nie ulega kwestii, nic za darmo. Na początek warto pomyśleć, dlaczego bank decyduje się na podjęcie pewnych transakcji z kimś, kto najwidoczniej ma kłopoty ze spłacaniem rat. W momencie, kiedy zgłaszamy się do agencji bankowej w celu podjęcia kredytu konsolidacyjnego, bank samodzielnie ocenia, czy posiadamy możliwość aby regulować zadłużenia, lecz dokonuje tego na zasadzie pro forma. Pozostaje pytanie, dlaczego bank zgodzi się na kredyt konsolidacyjny? Jak wiadomo, banki funkcjonują dzięki pożyczkom i nawet fakt, iż stopień długu klienta jest wysoki nie oddziałuje na przychylną decyzję banku.

Wypada pamiętać, iż kredyt konsolidacyjny w sumie swoich rat będzie nas kosztował znacznie więcej niż spłata obecnych rat z wszystkich kredytów, które mieliśmy. Z jednej strony jest to zrozumiałe, bowiem kredyt konsolidacyjny zostaje udzielony osobom, które zdecydowanie nie radzą sobie ze spłacaniem zadłużeń finansowych, co oczywiście rzeczywiście wiąże się z ryzykiem niespłacalności, dlatego cechą wyraźną dla tego typu kredytów są ogromne oprocentowania.

W jakim wypadku opłaca się zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Powszednim kłopotem jest spłacanie 1-ego kredytu drugim. Osoby takie są przyparte do ściany i wpadają w tak zwaną pętlę kredytową. W takiej sytuacji wzięcie kredytu konsolidacyjnego zdaje się być ratunkiem, jednak wskazane jest pamiętać o kluczowej kwestii, że tego typu kredyt nie jest tańszy. Zmniejsza się tylko miesięczna rata, ale po podsumowaniu, gdy czas spłaty jest wydłużony, zawsze wyjdziemy na minu, oddając instytucji finansowej znacznie więcej niż w wypadku spłacania każdego kredytu osobno.

Dla kogo intratne jest otrzymanie kredytu konsolidacyjnego?

Na tego typu rozwiązania przeważnie decydują się ludzie mocno przekredytowane. Dzięki konsolidacji i obniżeniu miesięcznej raty kredytu, będą one w stanie polepszyć swoją kondycję finansową w krótkoterminowej perspektywie. Jednocześnie, z całą pewnością tego typu wyjście można zalecić osobom zagrożonym wpadnięciem w spiralę długów.

Kredyt konsolidacyjny dla przekredytowanych

Dążenie do posiadania coraz większej ilości dóbr materialnych nierzadko jest powodem zaciągania dodatkowych zadłużeń, którym nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. Przytłoczeni zbyt wielką i przerastającą nasze możliwości finansowe kwotą do spłaty, poszukujemy wyjścia z tej niekorzystnej sytuacji. W tym miejscu z pomocą może przybyć nam kredyt konsolidacyjny.

Informacja ekonomiczna i roztropne szacowanie swoich warunków finansowych w czasie zaciągania deklaracji kredytowych pozwala na uniknięcie nieprzyjemności i kłopotów w przyszłości. Przed zatwierdzeniem dodatkowej umowy kredytowej należałoby realnie i na spokojnie wziąć pod lupę sytuację materialną a także wziąć pod rozwagę inne pobudki jak np. strata pracy, przewlekła dolegliwość itp. W przypadku kłopotu ze spłatą aktualnych zobowiązań lepiej unikać zaciągania dodatkowych. Wyjątek stanowi kredyt konsolidacyjny - kredyt ten może pomoc nam wydostać się ze spirali długów.

Wykorzystanie kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny może być wyjściem w sytuacji problemów ze spłatą zaciągniętych zobowiązań kredytowych. Zespolenie wszystkich dotychczasowych kredytów w jeden, możliwość miesięcznej kwoty spłat i płatność tylko pojedynczej raty (jeden przelew w miesiącu) w zastępstwie istniejących kilku, to udogodnienia, które możemy zyskać po zatwierdzeniu nowej umowy. Kredyt polecany jest jednostkom, które w przeszłości podpisały kilka rozmaitych zadłużeń np. kredyt gotówkowy, kredyt na samochód itp. i mają problemy ze spłatą https://kredyt123.pl/kredyt-konsolidacyjny łącznych miesięcznych zadłużeń kredytowych.

Gdy zdecydujecie się na kredyt, wskazane jest brać pod uwagę fakt, iż banki w dużej ilości wypadków udzielają kredytów konsolidacyjnych pod hipotekę nieruchomości. Umowa kredytowa jest spisywana pod hipotekę nieruchomości, która jest własnością kredytobiorcy albo też osoby trzeciej np. członka rodziny. Przed podpisaniem umowy, należy ocenić dochody i odjąć stałe wydatki miesięczne. Takie porównanie pomoże ustalić ratę kredytu dostosowaną do możliwości kredytobiorcy i okres spłaty pełnego długu.

Kredyty konsolidacyjne są kredytami na długi okres, a ich stopa oprocentowania jest przeważnie niższe, aniżeli oprocentowanie innych tego rodzaju produktów bankowych. Hipoteka stanowiąca zabezpieczenie dla banku udzielającego kredytu, jest gwarancja bezpieczeństwa. Takiego typu rozwiązanie pozwala na znacznie mniejsze oprocentowanie i dłuższą spłatę kredytu. Na rynku osiągalna jest obszerna oferta kredytów konsolidacyjnych, oprócz tego banki ogłaszają różne promocje, istnieje więc możliwość wyboru najkorzystniejszej propozycji. Z uwagi na czas trwania formalności przy sporządzaniu umowy (mogą potrwać nawet parę tygodni, motywem jest m. in. wycena nieruchomości) jest czas, na dokładne zaznajomienie się z warunkami proponowanymi przez bank i utwierdzenie się w przekonaniu, że wytyczne przedkładane przez doradcą bankowego są dla nas korzystne.